Jdi na obsah Jdi na menu
 


Omluvy, vzkazy, podněty

Zde pište prosím omluvy hráčů z TJ a zápasů, případně další připomínky, postřehy, podněty, upozornění, doporučení, prostě vše k dění kolem našeho týmu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Novinky v mládežnických soutěžích FAČR

(Tomáš Navrátil, 13. 8. 2017 22:11)

V sobotu zahajujeme novou mistrovskou sezonu, žákovskou divizi. Je několik novinek, poslední dva týmy z naší skupiny budou sestupovat do krajských přeborů, za obdrženou žlutou kartu bude hráč vyloučen na 8 minut, půjde na "trestnou lavici" !! Původní záměr FAČR byl udělat divizní skupiny po 14 týmech a hrát klasicky 13 utkání na podzim a 13 na jaře. Jenže nějak se nepodařilo zajistit potřebný počet týmů, takže nás bude ve skupině nakonec jen jedenáct. Jsem zvědavý, jaká bude úroveň, vedoucí činovníci FAČR si od toho slibují zvýšení úrovně žákovské kopané .... tak uvidíme.

Prosba o pomoc při pořádání turnaje přípravek

(Tomáš Navrátil, 12. 8. 2017 12:31)

V neděli 20. srpna pořádá šéftrenér Dan Franc v HSM turnaj starších a mlaších přípravek a poprosil mě, zda by mu z našeho týmu nepřišlo pomoct 5 hráčů (nic náročného-zapisování časů, výsledků, pomoc při dovednostních soutěžích), napadají mě hlavně místní kluci - Marin, Kuba, Kosťa, Georg, Mára, David, Sapi, Ondra. Kdo budete mít zájem, napiště se sem. Děkuji. Podrobnsoti všem ochotným sdělím v týdnu na tréninku.

Re: Prosba o pomoc při pořádání turnaje přípravek

(Klejna , 12. 8. 2017 12:45)

Ahoj, s Martasem mùžeš počítat.

Re: Prosba o pomoc při pořádání turnaje přípravek

(David Gnol, 12. 8. 2017 19:23)

Dobrý den, se mnou taky můžete počítat.

Re: Prosba o pomoc při pořádání turnaje přípravek

(Michala , 12. 8. 2017 19:55)

Aneta i Nela se hlásí!!!

Re: Prosba o pomoc při pořádání turnaje přípravek

(Jakub Kulda, 12. 8. 2017 21:57)

Ahoj, dobrý den.
Já bych šel, Kuba.

Re: Prosba o pomoc při pořádání turnaje přípravek

(Denisa Neradová, 13. 8. 2017 17:17)

Dobrý den,můžu se také zúčastnit!

Závěr soustředění se nepovedl

(Tomáš Navrátil, 12. 8. 2017 7:27)

Po dopoledním tréninku, který probíhal za občasného deště, ale měl skvělou úroveň, jsme po obědě vyrazili do tělocvičny, kde jsme soutěžili v dovednostních disciplínách. Švihadlo, člunkový běh, skok z místa, flexibilita. Ve švihadle dominoval Sapi, v člunkovém běhu Tobi, ve skoku z místa Míra a ve flexibilitě oěpt Sapi. Pak jsme si dali svačinu a pomalu se připravovali na utkání. Do něj již bohužel nezasáhl Kosťa, který dostal naloženo na dopoledním tréninku a má pochroumaný kotník. Před zápase jsme měli půlhodinovou rozcvičku s míčem, ze zápasu jsme však stihli odehrát pouhých 12 minut. Pak začalo tak lejt, ža za malou chvíli bylo hřiště pod vodou. Pokračovat se nedalo, takže jsme utkání ukončili. To byla velká škoda, neboť zápas sliboval vyrovnanost a zajímavost, vrchlabští dorostenci se za těch pár minut prezentovali velmi dobrým výkonem. Bohužel, přírodě neporučíme. Teď mají kluci a děvčata volný víkend a v pondělí se opět sejdeme v 16.30 v HSM na tréninku.

Probuzení do deštivého pátečního rána

(Tomáš Navrátil, 11. 8. 2017 7:38)

Dnes začínáme poslední den našeho soustředění, vzhledem ke včerejšímu posezení u ohně jsme budíček posunuli na 8 hodinu, neboť v tomto počasí, kdy je sice krásné teplo, ale prší, se musí klukům a děvčatům spát jako nemluvňatům. Včera, jak již jsem zmínil, si hráči opekli buřty a proběhla také volba kapitána. Vzhledem k velké vyrovnanosti se muselo rozhodnout až ve druhém kole volby. V tom prvním měli Štěpán, Anetka i Matěj shodně po pěti hlasech, Pavel měl hlasy dva a Kuba jeden. Tři pětihlasoví tak postoupili do druhého kola a v něm to dopadlo následovně: Matěj 7 hlasů, Anetka 6 hlasů a Štěpán pět hlasů. Takže novým kapitánem je Matěj, prvním zástupcem Anetka a druhým Štěpán. Matěj měl hned po volbě a svém zvolení k mužstvu proslov a všem poděkoval za podporu a vyjádřil přesvědčení, že bude dobrým kapitánem. Na závěr nám celá kapitánská trojice zazpívala, k mému údivu písničku od Helenky Vondráčkové sladké mámení .... Kousek po desáté hodině jsme posezení rozpustili a v půl jedenácté už byl všude klid. Teď je kousek po půl osmé, pršet pomalinku přestává, dopijeme ranní kávu a půjdeme kluky vzbudit. Dnes jim rozcvičku výrazně zmírníme, bazény budou muset plavat jen dva. Čeká nás opět náročný program, dvě tréninkové jednotky, jedna dopoledne a jedna odpoledne a hlavně podvečerní zápas. Kluci a holky jsou v pořádku, pouze Sapi má ještě upravený tréninkový režim a Matěj menší problémy s lýtkem, ale včerejší večer mu to určitě vyléčil. Kdo určitě do dnešního utkání nezasáhne, bude vyjma Nely, která trénuje individuálně, David Gnol, který má problém s tříslem, masér mu to včera zatejpoval, ale doporučuje mu klid. Naopak v plném režimu je už Ondra Borovski. Jak již jsem psal včera, všechny bych Vás na dnešní zápas s mladším dorostem FC Vrchlabí co nejsrdečněji pozval. Kluci a holky budou za Vaši podporu velmi rádi !

Soustředění v Dolní Kalné - den třetí

(Tomáš Navrátil, 10. 8. 2017 19:23)

Tak ke konci se nám pomalu chýlí třetí den. Byl opět náročný, ale kluci ho zvládli, jak by řekl kolega Honza Jebavý, s bravurou. O ranní aktivitě jsem psal níže, tak na to navážu. Od půl desáté jsme měli první trénink, trval 85 minut a byl rozdělen na dvě části. V té první jsme se věnovali opět práci s míčem, zejména přihrávkám do pohybu, prvnímu doteku, koordinaci atd. Ve rduhé části jsme hráli intervalové hry malých forem, od 1:1 až po 5:5. Po tréninku se šli hráči vykoupat, kromě skotačení na plujícím lehátku bylo povinných šest bazénů. Pak následoval oběd, ten všem moc chutnal, nejvíce Kuldičovi a Sapimu květáková polévka. Kuba ji jedl 22 minut, Sapi ještě o minutu déle. Odpolední program jsme byli nuceni vzhledem k velkému vedru změnit. Po poledním klidu se šli hráči koupat a zahrát si plážový volejbal. V 15.15 byla svačina a od 16 hodin na nás čekala druhá tréninková jednotka. V té jsme se věnovali soubojům 1:1 se zakončením a hře malých forem v přečíslení. Mělo to skvělou úroveň, hodinku a půl kluci a holky skutečně odjezdili. Ihned po tréninku čekal na všechny sud s ledovou vodou a tentokrát se nám podařilo namíchat vodu ještě studenější, než tomu bylo v úterý. Po dvouminutovém pobytu byl každý rád, že ze sudu vylezl, ale efekt to má úžasný, to poznají hráči zítra. Po sudu se šli všichni vysprchovat a následovala večeře, čočka s masem. Všem chutnalo, i Kosťovi, ten si však musel čočku v ústech zředit půllitrem čisté vody. Ale zvládl to ! Teď mají hráči volno, některé již má ve své péči masér, který hráče nejen namasíruje, ale některé bolístky i zatejpoval. Od půl deváté budeme opékat buřty, někteří kluci již šli do lesa na dřevo a na klacky na opékání. Večerka je ve 22.15 a ráno necháme kluky trochu pospat, budíček posuneme až na 8.00. Rodiče bych chtěl pozvat na odpolední utkání, od 17.00 hrajeme s mladším dorostem FC Vrchlabí. Po tomto utkání soustředění končí a hráči se rozjedou do svých domovů.

Čtvrteční probuzení

(Tomáš Navrátil, 10. 8. 2017 9:25)

Ve čtvrtek jsme se probudili do teplého slunného dne a tomu jsme přizpůsobili i rozcvičku. Takže budíček v půl osmé, pěkně do plavek, desetiminutové cvičení na pískovém kurtu a poté čtyři třicetimetrové bazény. Kluky a holky to dokonale probralo, není nic lepšího než po ránu ledová voda. Poté snídaně a teď jdeme trénovat.

Re: Čtvrteční probuzení

(Dita, 10. 8. 2017 10:18)

Super budíček pro sportovce, schvaluji:-)

Soustředění v Dolní Kalné - den druhý

(Tomáš Navrátil, 9. 8. 2017 23:08)

Dnes to asi bude krátké, neboť toho máme plné zuby. Ale v dobrém slova smyslu. Bylo to náročné, před chvílí jsme se teprve vrátili z vířivky, teď si kluci a holky dali druhou večeři a jdou na kutě. Ale popořádku. Ráno budíček v 7.30 a deset minut po něm již hráči hltali dvoukilometrový výběh v rámci rozcvičky. Pak chutná snídaně a v 8.30 jsme přivítali trenéry pardubické fotbalové akademie Láďu Matrase a Tomáše Háka a našeho šéftrenéra Dana France. Od půl desáté byl na programu první trénink, kterého se ujal specialista na kondiční připravu a fyzioterapii Tomáš Hák. Musím napsat, že to mělo grády. Z jeho strany perfektně připravené, vedené spíše formou dialogu, ale vše ukázáno a vysvětleno. Technika běhu, práce rukou, snížení težiště. Hodinka a půl utekla jako voda. Následoval oběd, výtečné filé s bramborem. Od půl jedné měl opět Tomáš Hák čtyřicetiminutovou velmi zajímavou přednášku o stravovaní, opět hodně vedenou formou dialogu. Excelovala naše děvčata, která toho o výživě ví opravdu hodně. Pak měl nachystaný trénink Láďa Matras, šéftrenér pardubické akademie. Byl zaměřený na první dotek a na zakončení. Opět musím napsat, že to byla paráda. Kluky to nesmírně bavilo, navíc to bylo okořeněno tím, že jsem vlezl do brány i já a nakonec i trenér Matras. Na závěr proběhla soutěž v penaltách a nejhorší exekutor musel popřát všem hráčům dobrou chuť k večeři. Tatínkovi Milanovi se to bude asi špatně číst, ale penaltovým outseidrem se nakonec stal Kuba Kulda. A tak se všichni těšili na večeři, respektivě na její zahájení. Kuba se toho ale chopil skvěle: "Já, největší kopyto penaltové soutěže, přeji všem hráčkám a hráčům dobrou chuť k večeři". Spoluhráči jeho jadrný projev ocenili velkým aplausem. Ale předběhl jsem. Od 18 hodin nás čekalo utkání s velmi kvalitním týmem mladšího dorostu SK Jičín. Výsledek nakonec 3:3, dvě branky dal Mára a jednu Martin. Vedli jsme dva nula, poté prohrávali 3:2, ale podařilo se nám zaslouženě vyrovnat. S kolegou jsme se dohodli na závěrečných penaltách, ty jsme nakonec vyhráli 4:3, Mates jednu chytil a jednu vytáhl očima, skončila na tyči. Za nás proměnili Kuba, Štěpán, Dan a Georg, nedal Mára, který ale Panenka trefil pouze břevno. Před kluky a holkami musíme smeknout, neboť předvedli nejen kvalitní fotbalový výkon, ale neskutečně to odjezdili. První poločas byl v naší režii, druhý v režii Jičína, nakonec tedy zasloužená remíza. Soupeř byl velmi dobrý, fyzicky, fotbalově i rychlostně hodně vyspělý. Rodičům děkujeme za vytvoření pěkné fotbalové kulisy. Po zápase se šli kluci a holky vykoupat a poté následovala již zmíněná večeře. Hned po večeři jsme šli do sportovního areálu Švihadlo, kde jsme se rodělili na tři šestice, vždy jedna byla na dvacet minut ve vířivce, zbylé dvě hrály v tělocvičně fotbálek. Takto jsme se všichni protočili. Trochu jsme s kolegou Davidem nechápali. Nasazení při fotbálku bylo vzhledem k náročnému dni obdivuhodné. Následovala druhá večeře, těstovinový salát, a teď už všichni spí jak kuťata. No tak zas tak krátké to nebylo. Ale už i my půjdeme spát, máme toho "plný brejle" ! Trenéři Tomáš a David.

Podekovani

(Dita Gnolova, 8. 8. 2017 21:23)

Dobry vecer pani treneri.Dekuji za podrobne informace z prvniho dne.Preji vam pevne nervy a at se vam i celemu druzstvu vse dari podle planu!S pozdravem Dita

Soustředění v Dolní Kalné - den první

(Tomáš Navrátil, 8. 8. 2017 20:46)

Tak za sebou pomalu máme první den. Musíme napsat, že úspěšně za sebou. Kluci a holky se moc nezastavili, dopoledne absolvovali od 9.30 do 11.00 tréninkovou jednotku zaměřenou na práci s míčem (první dotek, přihrávka, zpracování), poté následoval velmi dobrý oběd a musím napsat, že všichni snědli úplně všechno (hovězí vývar, přírodní kuřecí plátek s rýží). Po krátkém poledním klidu, kdy jsme si ujasnili organizaci soustředění, následoval od 13.30 do 14.30 taktický trénink (rozehrávka, kombinace, posouvání). V 15.00 byla svačina a tady už jsme měli malinko problémy, někdo nějí vajíčkovou pomazánku. Ale nakonec se to naučil ... Od 16.00 do 17.30 byl další trénink, tentokrát zaměřený na zakončení. Střelba po narážečce, po souboji 1:1, po slalomu. Po tomto tréninku čekal na kluky a holky první regenerační cyklus, sud s ledovou vodou. Každý v ní absolvoval dvouminutový pobyt, jen pro představu, sud jsme napustili vodou z vodovodního řádu, která má teplotu cca 12 stupňů, a do ní bylo vhozeno 14 půllitrových kostek ledu. Teplota tím klesla na cca 8 stupňů. No, někteří kluci vypadali jako děvčata .... Pak následovala večeře, výborné boloňské špagety. Po večeři si vzal kluky a holky do parády masér, někteří šli poté hrát plážový volejbal, někteří odpočívali. Vrcholem dnešního dne byla druhá večeře, vypadalo to, jako když kluci dva dny nejedli, po toustech, koláči a melounu se jen zaprášilo. Teď bude na programu sledování fotbalového suerpoháru Manchester-Real. Pak už jen ve 22.15 večerka. Zítra nás čeká opět pestrý den, který nám obohatí svojí přítomností trenéři fotbalové akademie Pardubice, šéftrenér Láďa Matras a kondiční trenér Tomáš Hák. Moc se na ně těšíme. Tak zítra se opet přihlásíme. Trenéři Tomáš a David.

Poslední info k soustředění

(Tomáš Navrátil, 6. 8. 2017 20:12)

- sraz v úterý 8. 8. v 8.30 v Dolní Kalné na hřišti (před kabinami), doprava individuální, poprosím Ty, co ještě nezaplatili, aby tak učinili co nejdříve
- ubytování komplet v chatkách (máme rezervovány tři šestilůžkové a jednu čtyřlůžkovou chatku), deky včetně polštářků a povlečení jsou k dispozici na místě
- co se týče vybavení, tak hlavně věci na trénování (trika, trenky, ponožky, stulpny, kopačky, mikinu, chrániče) , věci osobní hygieny, spodní prádlo, plavky, ručníky, vycházkové oblečení (kraťasy, tepláky, trika, mikinu), oblečení na spaní, nezapomenout pantofle, žabky na pohyb po areálu. Oba zápasy budeme hrát v dresech.
- každý ať s sebou má kartičku pojištěnce !
- žádné peníze (kapesné) hráči nepotřebují, vše, co je potřeba, dostanou, a upřímně, nechceme, aby si chodili kupovat do kiosku u koupaliště brambůrky a hranolky
- veškerý pitný režim je zajištěn, sebou ať mají čistou lahev na iontový nápoj na trénink
- kdo něco nejí, tak ho to na soustředění naučíme
- pokud někdo bude mít mobil, tablet, notebook, PSP a podobná zařízení, nezakazujeme to, ale nebudeme řešit žádné problémy s poničením, ztrátou apod., na to dopředu razantně upozorňuji. Pokud by si někdo potřeboval zavolat domů, zdarma mu to umožníme
- kdo má nějaké omezení, léky, alergii, jiný stravovací režim apod., tak je potřeba, aby to měli hráči napsané na lístečku a při příjezdu to odevzdali. Nepiště tam ale, že Franta nejí v polévce zeleninu … začne
- každý večer bude na stránkách info ze soustředění – doporučuji rodičům číst !!
- prosíme rodiče, aby dětem nedávali žádné jídlo, všeho budou mít dost (začínají v úterý obědem)
- zveme všechny rodiče na oba přípravné zápasy (středa od 18.00 a pátek od 17.00), občerstvení pro ně bude zajištěno
- konec soustředění (odvoz dětí) bude v pátek v cca 19 hodin
- pokud by měl někdo nějaký dotaz, volejte, pište, pokud by chtěl někdo z rodičů kterýkoli den přespat, zajistím, pokud by chtěl zajistit jídlo, není problém
- pokud jsem zde zapomněl něco důležitého napsat, na něco upozornit, zavolejte mi prosím, abych to zde doplnil. Všem děkuji za spolupráci !

V Chudonicích jsme jednoznačně dominovali !

(Tomáš Navrátil, 6. 8. 2017 13:31)

PU v Novém Bydžově-Chudonicích:
RMSK Nový Bydžov-MFK Chrudim 1:7 (1:2)
branky: Kosťa Kondos 4, Štěpán Čechovič 3
sestava: Šimůnek-Gnol, Strasser, Kulda, Kalenský-Stránský, Navrátil, Čechovič, Neradová-Bednář, K.Kondos
průběžně střídali: Sapár, G.Kondos
Utkání se nám vcelku vydařilo, výsledkově určitě, co se týče herního výkonu, nasazení a tempa hry, tak stále musíme pracovat na rezervách. Úvodní dvě vyložené šance utkání jsme nevyužili, do vedení se dostal naopak překvapivě domácí tým, když nás "vymotal" hráč ročníku 2004 Telvák a prostřelil Matese. Do poločasu jsme ještě nejprve zazdili dvě tutovky, výsledek se nám přesto ještě před přestávkou podařilo otočit. Na 1:1 vyrovnával po samostatném úniku Kosťa a do vedení nás poslal po individuelní akci Štěpán, který navíc trefil ještě břevno. Na začátku druhé půle jsme dali dvě rychlé branky, odskočili na 4:1 a pak již to bylo jen otázkou skore. Díky střelecké zejména potenci Kosti a Štěpána se skore zastavilo na čísle sedm. Další šance jsme svým nedůrazem a špatným řešením do brankového efektu nedotáhli. Soupeř měl ve druhé půli jednu šanci, tu však ale Mates v pohodě zlikvidoval. Kluky a Denču chválím, celkově předvedli velmi solidní výkon. Co však musíme vylepšit, tak je rozhehrávka od našich obránců, zlepšit nabídku záložníků a zkvalitnit kombinaci ve finální fázi, tam jsme hodně míčů "zadrbali" a několik branek nám to určitě ubralo.
Nyní budeme mít na soustředění dostatek času, abychom vše vypilovali.

Nominace na PU v Novém Bydžově

(Tomáš Navrátil, 4. 8. 2017 21:48)

Šimůnek, Gnol, Kulda, Strasser, Kalenský, Stránský, Navrátil, Bednář, Neradová, K.Kondos, G.Kondos, Čechovič, Sapár
Odjezd v neděli v 8.00 z HSM: Kulda, G.Kondos, K.Kondos, Sapár + vedoucí p.Sapár
Nádraží: Gnol, Bednář
Pilníkov: Strasser
Vestřev: Navrátil, Kalenský, Šimůnek, Stránský + trenér Navrátil
Miletín: Neradová
Přijede na místo sólo: Čechovič
Návrat do Trutnova v cca 13.15

Kvalitní utkání s Viktorkou Žižkov

(Tomáš Navrátil, 2. 8. 2017 21:20)

FK Viktoria Žižkov-MFK Trutnov 4:2(2:1)
branky: 25., 72. G.Kondos
hráno na výtečném pažitu ve Vysokém nad Jizerou, 2x40 minut
sestava: Šimůnek-Gnol, Strasser, Kulda, Kalenský-Stránský (5.Jedlička), Navrátil, Bednář, Neradová-G.Kondos, Čechovič
Za dnešní výkon musím kluky a Denisku pochválit. Nebyli horším týmem a navíc to neskutečně odmakali, a to i na horách, kde se hrálo, bylo ke třiceti stupňům. Navíc Viktorka měla osm hráčů na vystřídání, my po zranění Míry Stránského již v páté minutě ani jednoho. Aby nás bylo vůbec jedenáct, vypůjčili jsme si z U14 Davida Jedličku a ten se odměnil skvělým výkonem, a to již měl v nohách dopolední zápas za U14 proti Neratovicím. Soupeř se ujal vedení z vymyšlené penalty, v zápětí přidal z brejku druhou branku. Nám se šance proměnit nepodařilo, škoda, že se neujala některá ze standartek, které jsme zahrávali velmi dobře. Ve 25. minutě obral agilní Georgios golmana a potrestal ho střelou do prázdné - 2:1. V první půli jsme byli naprosto rovnoceným soupeřem, možná i malinko aktivnější a větším počtem šancí. Ve druhé půli jsme neodpadli, ale čím dál více se začala projevovat fyzická převaha Viktorky, která neustále mohla točit odpočaté hráče. V poslední čtvrtině jsme obdrželi ještě dvě branky a v závěru z penalty snížili, když se po faulu na Štěpána trefil nechytatelně opět Georgios. Z naší strany velmi dobré utkání proti velmi kvalitnímu soupeři. Kluci a Denčo velká pochvala, navíc Davidu jedličkovi poděkování za ochotu nám pomoci !!
Jelikož Vás utkání stálo hodně sil, trénink bude až klasicky v pátek od 16.30.

Středeční zápas

(David Šikal, 2. 8. 2017 20:32)

Ahoj všem, dnes to prý byl odmakaný zápas. Tak jen tak dál kluci a Déňo!!!


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72

následující »